Tasarımcıların Takip Etmesi Gereken En İyi 10 Tasarım Bloğu 08.03.2019 - 20:31

Tasarımcıların Takip Etmesi Gereken En İyi 10 Tasarım Bloğu

 

Yeniliklere açık olan ve hayal dünyasını geliştirmek isteyen tasarımcılar araştırmacı ruhlarının getirisi olarak sürekli arayış halindedirler. Kısıtlı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirerek kendi özgün tasarımlarını ortaya çıkarmak isterler. Hal böyle olunca sürekli olarak esinlenecekleri, faydalanabilecekleri tasarımlarına farklı bir bakış açısı kazandırabilecekleri örnek teşkil edecek sanatçı, tasarımcıları yakından takip edeler. Sizlerde farklı tasarımlardan ilhan alarak kendi tasarımlarınızı ortaya çıkartabilirsiniz. Her tasarımcının kendine özgü takip ettiği ve ilham aldığı bloglar vardır. Bu bloglar bazen profesyonel tasarımcıların elinden çıkmaktadır. İşte tasarımcıların takip etmesi gereken en iyi 10 tasarım bloğunu sizler için derledik.

 

1. Creative Blog

Farklı ve ilham verici tasarımlara merakınız varsa, Creative Bloq tamda size göre. Web tasarım, grak tasarım, 3D tasarım, dijital sanatlar ve daha fazlasını barındıran ve her gün güncel içerikleri sizlerle buluşturan Creative Bloq’dan gündeme dair en trend haberleri takip edebilirsiniz.

 

2. Noupe

Noupe web geliştiricileri ve tasarımcılar için adeta bilgi hazinesi. CSS, AJAX, Javascript web tasarımı, grak tasarımı, tipogra, reklamcılık gibi güncel haberleri barındıran bu blog oldukça dikkat çekici.

 

3. Design Observer

Web ve mobil tasarımcılar için efsane bir blog olan Design Observer, güncel ve aktif yazıları ile tasarımlarınız için ilham kaynağı olabilir.

 

4. Smashing Magazin

Yapısında kodlamaları da barındıran bu blog, meraklı tasarımcıların listesinde ilk 5’te.

 

5. Behance

Adobe’un uzantısı olan Behance.net 2006 yılından beri tasarımcıların vazgeçilmezi. Geniş arama motoru sayesinde site içerisinde profesyonel logo tasarımı ve aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilir, gelişmeleri yakından takip ederek tasarım ile ilgili en güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

 

6. Core77

Core77 bir bloğun size vaat edebileceklerinden daha fazla şeyi vaat ediyor. Özellikle öğrencilerin ağırlıklı olarak kullandığı bu sitede kendi tasarımlarınızı yayınlayarak, yarışmalara katılma olanağı sunuyor. Core77 ile partiler, sergiler, güncel tasarım haberleri, kurslar ve okullardan haberdar olun.

 

7. Designm.ag

Sizi zorlamayan ara yüzü sayesinde, grafik tasarımcıların vazgeçilmezi. Bu blog size temaların tanıtımı, güncel grafik tasarım haberleri gibi pekçok özelliği bir arada sunuyor.

 

8. Fubiz.net

Fubiz, yeni nesil tasarımcıların gözdesi. Son derece güncel bilgi ve içerikleriyle takip edilmesi gereken bloglar arasında yerini alıyor.

 

9. Abduzeedo.com

Matbaacılık sektörünün vazgeçilmez ilham kaynağı olan yabancı sitelerin bir diğeri de Abduzeedo.com. Bu site ile ulaşmak istediğiniz her şeye ulaşmanız mümkün. Ücretsiz programlar, ücretsiz fontlar, haftanın uygulamaları,, takip edilmesi gereken siteler güncel olarak Abduzeedo.com’da.

 

10. Design Float

Web tasarım, grafik tasarım, fotoğrafçılık, tanıtım videoları, öğretici bilgiler, kimlik ve marka çalışmaları ile ilgili detaylı ve kaliteli bilgilere sahip olabileceğiniz Design Float, vazgeçemediğiniz bloglar arasında yerini alacak.

grafik tasarımcı grafik tasarımcı iş ilanları freelance grafik tasarımcı grafik tasarımcı ne yapar grafik tasarımcı maaşları grafik tasarımcı ne iş yapar grafik tasarımcı olmak grafik tasarımcı aranıyor