Bir grafik tasarımcısının sahip olması gereken özellikler nelerdir? 11.02.2019 - 10:11

Bir grafik tasarımcısının sahip olması gereken özellikler nelerdir?

Yeni çağın getirdikleri ile beraber artık insanlar içerik ve içerik pazarlaması söz konusu olduğunda saf metin okumuyorlar. Hitap etmek istediğiniz kitlelerin sayfanızda kalmasını, metin içeriklerinizin okunmasını ve ilk etapta ihtiyaç duyduğunuz işlemi (genellikle bir satın alım işlemini) tamamlamasını istiyorsanız, iyi hazırlanmış ve dikkat çekici görsellere ihtiyacınız var demektir. Toplanan tüm modern veriler görsel katkısının en az %10’luk bir rakamla arttırdığını kanıtlıyor.

 

İçerikleriniz ve web sitenizi daha cezbedici hale getirmek için profesyonel ve iyi bir tasarımcıya sahip olmak, sizi ve yaptığınız işlere olan etkileşimi arttırarak size geri dönüşümü arttıracak ve daha fazla ziyaretçi kazanma olanağı sağlayacaktır. Görsellere olan artan talep, grafik tasarımcıların artık giriş seviyesinde bile yaklaşık 45.000 dolar kazanabilmeleri ve büyüyen bir endüstride çalışabilmeleri nedeniyle bir kariyer / beceri olarak grafik tasarımı alanını geliştirdi. Eğer grafik tasarım alanında başarılı olmak istiyorsanız, her Grafik Tasarımcının sahip olması gereken şu yetenek ve becerileri barındırmanız gerekmektedir.

 

Görsel Düşünce / Yaratıcılık

Başarılı ve profesyonel anlamda bu mesleği yapan grafik tasarımcılar, stok görüntüler ve hâlihazırda var olan diğer şeylerle oynamaktan daha fazlasını yaparlar. İşlerinin iyi şekilde yapan grafik tasarımcılar, müşterilerinden aldıkları fikirlere dayalı olarak orijinal ve eskiz hazırlarlar. sosyal medya ajansı Daha sonra web üzerinden veya baskıda neyi neye vereceğini temel alan eskizleri kullanırlar. Bu süreç ürününüzün bir ekranda görünmesine rağmen, çizim olarak da iyi olması gerektiği anlamına gelmektedir.

 

Tipografi

Nispeten küçük bir ayrıntı olarak görülse de tipografi dijital çağda bile bozulmamış becerilerden biridir. İnsanlar site içerisindeki içeriklerin görsellerle ne kadar uyumlu olduklarına bağlı olarak, yazı tiplerine olumlu veya olumsuz tepkiler verirler. Tipografi, basılı medya için daha da önem kazanır! Her iki durumda da, grafik tasarımcıların yazı tipi font seçimleri, satır yüksekliği, izleme ve daha pek çok konuda iyi bir anlayışa sahip olmaları gerekmektedir. Tipografi, grafik tasarımın metin dilidir. Bu nedenle başarı bir grafik tasarımcı tasarım konusunda oldukça profesyonel ve akıcı olması gerekir.

 

Tasarım Yazılım(Photoshop, Illustrator, InDesign, vb.)

Photoshop, Illustrator ve InDesign, grafik tasarım için kullanılan birçok programdan sadece bir kaçıdır.Grafik tasarımcıların bu platformlardan en azından bazılarını bilmeleri ve kullanmalarındaki yükselişin ve düşüşün farkında olmaları gerekir. Grafik tasarımcılar, yeni uygulamalar ve programlarla yüzleşmelidirler. reklam ajansları O programları kullanmayı öğrenerek gelişen teknolojiden de geri kalmamış olurlar.

 

Düzen/ Dönüşüm Optimizasyonu

Dijital Reklam Ajansı Tasarımcıların, bir sayfadaki öğeleri organize ederek yapılandırmaları gerekmektedir. Böylece hedeflerine yani ‘dönüşüm’(çoğu pazarlamacılar bu uygulamayı “dönüşüm optimizasyonu” olarak adlandırırlar)hedefine doğru yönlendirir. Eğer tasarımları yapılan firma bir perakende sayfasıysa, tasarımlarınız tüketiciyi yormadan satın alma işlemini kolaylaştırmalıdır. Eğer bir infografik ise, düzenin veriyi ilginç kılacak şekilde görselleştirmesi gerekmektedir. Herhangi bir düzen, düzen, boşa alan harcamayla dağınıklık arasındaki mükemmel dengeleme noktasını vurgularken, tüketiciye bilgi sunmalı ve yol göstermelidir

 

grafik tasarımcı grafik tasarımcı iş ilanları freelance grafik tasarımcı grafik tasarımcı ne yapar grafik tasarımcı maaşları grafik tasarımcı ne iş yapar grafik tasarımcı olmak grafik tasarımcı aranıyor