Grafik Tasarım İçin En Çok Kullanılan 5 Tasarım Programı 08.03.2019 - 20:17

Grafik Tasarım İçin En Çok Kullanılan 5 Tasarım Programı

 

Yeni çağ teknoloji ile birlikte bilgisayar yazılımları da level atlamış ve kullanıcılarına özel birçok yeni ve farklı özellikler getirmiştir. Bu özelliklerden biri de Grafik Tasarım konusunda gelişmiştir. Gelişen grafik tasarım uygulamaları ile birlikte grafikerler yani tasarımcılar artık kendilerini çok daha farklı ve rahat şekilde ifade edebilecek, hayallerindeki taslağı daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilecek ve yaratıcılıklarının eserleri olan tasarımları daha ayrıntılı bir şekilde tasarlayabilecekleri duruma gelmişlerdir.

 

Grafik Tasarım denildiğinde ilk akla gelen görsel açıdan çeşitli anlamlar ifade eden ve iletişimi kolaylaştıran öğeler gelmektedir. İletişim yalnızca sözlü veya yazılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz aktivasyon değildir. Çeşitli tasarımlar ile ortaya çıkartılan mesaj, oluşturulmak istenen imaj ve firmanın vizyon veya misyonu gibi unsurlar da tasarımla aktarılmaktadır. Bizde sizlere, kullanabileceğiniz en uygun ve en iyi grafik tasarım programlarını bir araya getirdik. İşte, grafik tasarım yapmak için kullanabileceğiniz başlıca programlar.

 

1- Adobe InDesing

Yaratıcılığın sınırlarını zorlayan Adobe InDesing programı ile kendinizi geliştirebilir, farklı tasarımlarla özgünlüğünüzü konuşturabilir ve yaratıcılığınızın göstergesi olan tasarımları en ince ayrıntısına kadar düşünerek tasarlayabilirsiniz. Adobe InDesing programını kullanan dünyaca ünlü New York Times gazetesidir. Diğer tasarım programlarına göre çoklu sayfa tasarımı yapmak Adobe InDesing programında daha kolay hale gelmiştir. Adobe Photoshop programları gibi programlarla entegre halinde çalışmaktadır.

 

2- Free Hand

Free Hand çizim ve tasarım programıdır. Piksel açısından güçlü olan Free Hand programı resimler ne kadar büyütülüp küçültülse de çözünürlüğünde bir sıkıntı yaşanmaz.

 

3- 3DS Max

3DS Max, istediğiniz bir çalışma üzerinde ayrıntılı değişiklikler ve ince çalışmalar yapmanız için tasarlanmıştır. Görüntülerin 3 boyutlu hale getirilmesini sağlayarak üzerinde çalışılan projelerin detaylarını ve ayrıntılarını görmenize olanak sağlar. Otomobil tasarımcıları sayesinde sıklıkla kullanılan 3DS Max, tasarım meraklılarının en çok kullandığı uygulamalar arasında başı çekmektedir.

 

4- Adobe ıllustrator

Vektörel çalışmalar çıkarmanıza yardımcı olan Adobe ıllustrator, web, baskı, etkileşimli ortam, video ve mobil için logo, simge, eskiz, tipografi ve karmaşık illüstrasyonlar oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. Gelişmiş ızgaraları sayesinde ekran tasarımlarınız için mükemmel logo tasarımı tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlar. Çözünürlük olarak size kaliteli tasarımlar oluşturmaya el verdiği gibi tasarımlarınızı font ve glifler ile destekleyerek tasarımlarınızı daha rahat oluşturmanıza yardımcı olur. Tasarımsal malzemeler için sunulan ve dosya menüsünden ulaşabileceğiniz ayarlamalar ve şablonlarla Adobe Illıstrator daha kolay tasarım yapmanıza olanak sağlar.

 

5-Adobe Photoshop

Dünyadaki en kaliteli görüntü ve tasarım olanağı sunan Adobe Photoshop, her tasarımcının proje taslağını oluşturur. İster masaüstü ister mobil olarak çalıştırılan Adobe Photoshop fotoğraflar, web ve mobil uygulama tasarımları, 3B resimler, video gibi içerikleri oluşturarak geliştirmenize yardımcı olur.

logo tasarım programı tasarım programları logo tasarım programı indir kartvizit tasarım programı tasarım programı grafik tasarım programı ücretsiz ev tasarım programı online web tasarım programı tasarım yapma programı program tasarım yaklaşımları